Aafrika teekond

Hetkel on kogu teekond veel koostamisel. Selline on vaade linnulennult. Planeerime nii, et iga päev oleks maksimum läbisõiduks 300 km. Kuna teeolud võivad kohati olla väga rasked, siis on seda tegelikut väga palju ja iga päev on omaette väljakutse.

Laias laastus jaguneb tegevus Aafrikasse jõudes kolmeks. 

 Esimese seltskonna moodustavad ilma tehnikata, ainult seljakotiga reisijad. Nemad saavad oma valikutes olla täiesti vabad, võimalusi on tohutult, olenevalt maitsest. Loetelu on pikk:  veeta aega valgetel liivarandadel, külastada arvukaid rahvusparke, tutvuda kohaliku elu-oluga. Mis igas riigis erilist on, saab eraldi alajaotuses välja toodud. Omajagu seikluslikkust ja elamusi pakub kohaliku transpordiga liiklemine.  

Teise kategooria moodustavad nn. „autoturistid“. Ka nemad on oma liikumistes vabad. Kuigi oleme ette valmistanud soovitusliku raja, mis kulgeb läbi huvitavamate paikade ja on ka tavalise autoga läbitav,  siis kohustust sellel püsida ei ole. Samuti on vaba ka ajakava. Peaasi on jõuda õigeks ajaks laevale. 

Kolmas grupp koosneb maastikuautodega, endurodega, atv-ga või bagidega reisijatest, kes kõigele lisaks soovivad oma reisile ka võistluspinge lisada. Nn. racing-kategooria.  Nende rada kulgeb natuke väiksemaid teid pidi ja eeldab eelnevat kokkupuudet maastikul liiklemise ja orienteerumisega. Ralliks seda nimetada ei saaks, kuigi mõnel puhul annab ka kiirus tulemusi. Pigem on tegemist ikkagi orienteerumise ja teatud ülesannete lahendamisel leidlikkuse üles näitamisega. Kindlasti läheb vaja ka pildistamist. Kogu legend ei saa siiski liiga keeruline olema, sest eesmärgiks on ikkagi üks lõbus ja meeldejääv puhkusereis, mitte veri ninast – võiduajamine. Samas peetakse iga tiimi tulemuste üle rangelt arvet, et välja selgitada, kes saab parima Aafrika-raceri tiitli! Täpsed ülesanded saavad osalejad kätte reeglina võistluspäeva hommikul, aga kuidas täpselt päevakord välja hakkab nägema, sellest juba hiljem.  

Kui seljakoti-reisijad saavad ise valida, mida nad kotti panevad, siis autoga reisijate jaoks on koostamisel nimekiri asjadest, mis kindlasti peavad autoga kaasas olema, et sõidule kvalifitseeruda.